Firmadan Haberler
Eklenme Tarihi : 13.3.2012
Çarmıklı Holding KURUMSAL
KURUCUMUZ
Ali Rıza ÇARMIKLI 5 Ağustos 1920’de Artvin İline bağlı ARHAVİ İlçesinde doğmuştur.
Trabzon ve Kars Liselerinde okumuş ve 1939’da mezun olmuştur. Askerliğini yedek subay olarak ifa ettikten sonra, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesine devam etmiş ve 4 sömestr’den sonra iş hayatına atılmıştır.

Münevver ÇARMIKLI ile evlidir. 4 kız evladı vardır.
1945 yılında İstanbul’da ithalat - ihracat ve dahili ticaret işleri ile iş hayatına atılmıştır. 1948 yılında Bayburt İçme Suyu inşaatını alarak müteahhitliğe başlamıştır. Bundan sonra Amcası ve Kardeşleri ile ÇARMIKLI İNŞAAT Şirketini kurarak yönetimi altında ve aile fertleri ile yurdun çeşitli yerlerinde :
İçme suyu işleri - Hidroelektrik Santralleri - Sulama İşleri - Regülatör – Fabrikalar - Sanayi Tesisleri - Sosyal Tesisler - Altyapı - Toplu Konutlar gibi çeşitli kamu yatırımları yapmıştır. İşleri genişleyince çeşitli sanayi tesisleri ve bankalarda hisselere sahip olmuştur.

1975 yılında Türk - Libya Ekonomik Anlaşması dahilinde yurt dışında inşaat işleri yapmak üzere LİBAŞ A.Ş.ni kurarak, 1975 yılından itibaren :
Yurtdışında; Toplu Yerleşim Merkezleri – Siteler ve Yol - Su - Elektrik – Altyapılar gibi geniş çaplı inşaat faaliyetlerinde bulunmuştur. Yurtdışı inşaat faaliyetleri devam etmektedir.
Bu vesile ile Türk müteahhitlik sanatını ve Türk işgücü ile teknik gücünü yurt dışında başarı ile temsil ve tescil ederek Türk müteahhitlerine cesaret vermiş ve öncülük etmiştir.
Yurtiçi ve yurtdışı inşaat işlerinin yanısıra, Savunma Sanayii konusunda çalışmalar yapmıştır.