Firmadan Haberler
Eklenme Tarihi : 13.3.2012
Çarmıklı Holding PROJELERİMİZ
GELECEKTEKİ PROJELER
Çarmıklı Holding’e bağlı şirketler gurubundan Yonca İnşaat Yatırım A.Ş.nin sahip olduğu arsalar üzerinde, Çarmıklı İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. ve Onur Mühendislik Müşavirlik İnşaat Ltd.şti. tarafından inşa edilmekte olan MİMAR SİNAN KONAKLARI, Marmara Denizi kıyısında, Büyükçekmece koyunda, Mimarsinan beldesinde bulunan ve denize 100 ila 300 mt. uzaklıkta eşsiz deniz manzarasına sahip bölgede inşa edilmektedir.

Gelecekte İstanbul’un riviyerası olması beklenen bölge yaklaşık 60.000 nüfuslu yeni bir kent görünümündedir.Bölgede Emlak Bankası’nın yaptığı Mimaroba ve Sinanoba konutları ile bir çok özel inşaat şirketleri yer almaktadır. Büyük Üstad Mimar Sinan’ın eserleri ile süslü bu şirin belde, balıkçılığı ile ünlenmiştir.

Mavi ile yeşilin bir arada bulunduğu MİMAR SİNAN KONAKLARI projesinde, 44.000 m2 arsalar üzerinde; 40 adet villa ile 130 adet daire ile işyerleri planlanmıştır. Her konutun deniz manzarası görmesi esas alınarak hazırlanan genel projede 26.000 m2 yeşil alan,oyun alanları ve açık otoparklar mevcuttur. Etaplar halinde inşa edilecek olan proje tamamlandığında bölgenin en prestijli sitesi olacaktır. Proje genelindeki 21 adet villa ile 48 daire tamamlanarak yerleşim başlamıştır.

6500mt uzunluğundaki sahil şeridi düzenlemesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesince tamamlanması ile birlikte, özel plajlar, güneşlenme alanları, yüzme havuzları, su sporları, tenis kortları, diğer spor tesisleri, kafeteryalar, restaurantlar, yürüme ve bisiklet yolları gibi her türlü sosyal aktivite yapılabilme imkanı sağlanacaktır. Ayrıca proje genelinde bulunan 80 dönümlük park spor alanı tamamlandığında bölge birinci sınıf yerleşim merkezi olacaktır. Çok yakında bulunan Tüyap fuar alanı, eğlence merkezleri, alışveriş merkezleri ile büyük oteller çevre sakinlerine hizmet vermektedir. İstanbul şehir merkezine 40 km. mesafesi, doğal gaz, içme suyu, kanalizasyon, elektrik, Belediye otobüsü, deniz otobüsü, gibi her türlü altyapısı ile birlikte ihtiyacı karşılayacak şekilde sosyal donatıya sahiptir.